مسئولیت اجتماعی

کلمه CSR مخفف (Corporate Social Responsibility) و به معنای مسئولیت اجتماعی تشکیلاتی است که اگر بخواهیم آن را در تعریفی مختصر، واضح تر شرح دهیم، باید بگوییم «عملکرد درست‌ یک تشکیلات در قبال جامعه خود»
مجموعه ما، به عنوان یک برند در عرصه کاری خود، نه به صورت بخشی از فعالیت‌های تبلیغاتی یا رسانه‌ای، بلکه به عنوان احساس مسئولیتی واقعی که سنگینی‌اش را بر شانه احساس می‌کنیم و تعهدی درونی که نسبت به اجتماع خود عمیقا پذیرفته‌ایم، تلاش‌های مثمر ثمر و فعالیت‌های معنی‌دار و حساب شده‌ای را در جهت انجام کارهای نوع دوستانه و فعالیت‌های خیرخواهانه انجام می‌دهد که اگر نه از بین برنده و ریشه کن کننده فقر و بی‌عدالتی و بیماری و نابرابری، اما لااقل کاهش دهنده آلام انسان‌ها باشد تا وجدان‌مان آزارمان ندهد که صرفا به منافع خویش چسبیده‌ایم و از حال همنوعان‌مان غافلیم.

مسئولیت های اقتصادی

 • تلاش کرده‌ایم در استخدام نیروی انسانی، کاملا به تدریج و طبیعی رشد کنیم. لذا در مجموعه دست به استخدام‌های موعدی و عجولانه نزده‌ایم که بعد به محض قرار گرفتن در یک تنگنا، بخواهیم تعدیل نیرو کنیم.
 • تلاش کرده‌ایم همت خود را مصروف پدید آوردن محصولات و خدمات مفید و بدردبخور و گره گشا و موثر برای مردم نماییم و از وسوسه درآمدزایی از محصولات ظاهر فریب و یا خدمات بی‌مغز بپرهیزیم.
 • تلاش کرده‌ایم با ترکیب هوشمندی راه‌حل و دانش مدیریت و فناوری‌های روز، با به حداقل رساندن استفاده از منابع، بیشترین بهره‌وری و خروجی را داشته باشیم تا با سودآور شدن، مشاغل مرتبط را پایدار کنیم.

مسئولیت های قانونی

  • تلاش کرده‌ایم شفافیت در روندها و صداقت در گزارش‌ها را رعایت کنیم و هرگاه توسط مردم یا رسانه‌ها مورد سوال واقع شده‌ایم، با آغوش باز پذیرفته‌ایم و پاسخگو بوده‌ایم و چیزی را کتمان یا مخفی نکرده‌ایم.
  • تلاش کرده‌ایم قانون را محترم بشماریم و پا از دایره قانون فراتر نگذاریم و خطوط قرمز قانونی را رعایت کنیم و اگر جایی،‌ قانونی را چندان درست، بروز و یا کامل نمی‌دانیم، برای تغییر آن تلاش مدنی کنیم.
  • تلاش کرده‌ایم با مداراگری با مشتریان، حتی الامکان از مراجعه به سیستم قضایی و وارد شدن در طرح دعاوی و دادگاه بپرهیزیم و با دقت در انتخاب مشتری و مراودات، کمتر دچار شکایت قضایی شویم.

مسئولیت اخلاقی

 • تلاش کرده‌ایم با ایجاد ارتباطی صمیمانه بین کارکنان و مدیریت و مشتریان، وجدان انسانی را بیدار نگه داریم تا اگر غفلت کردیم و جایی خطایی از ما سر زد، لااقل به گوش ما برسد تا بتوانیم جبران کنیم.
 • تلاش کرده‌ایم دچار اشتباه اخلاقی شدن را، به عنوانی امری گرچه مضموم، اما طبیعی در فرایند کسب و کار بپذیریم و به جای مبری نشان دادن خود از هرگونه اشتباه، آن را قبول کنیم و مسئولیتش را بپذیریم.
 • تلاش کرده‌ایم فرهنگ عذرخواهی و پوزش طلبی را نهادینه کنیم و سعی کنیم جبران مافات کرده و آب رفته را به جوی باز گردانیم و با بررسی علل، بکوشیم تا از تکرار چنین خطایی در آینده جلوگیری کنیم.

مسئولیت انسان‌ دوستانه

 • تلاش کرده‌ایم وقتی توسط مردم مورد مشورت واقع می‌شویم رایگان و بی‌چشمداشت، در حیطه تخصص خود صادقانه مشاوره حرفه‌ای بدهیم و در مشورت، سود مخاطب را لحاظ نماییم نه سود خود.
 • تلاش کرده‌ایم در راستای تخصص و کار خود، اگر فردی بی‌بضاعت نیازمند خدمات یا محصولات ما شده است، در حد وسع،‌ به او تخفیف دهیم و بر او آسان بگیریم و یا حتی رایگان ارائه سرویس یا کالا کنیم.
 • تلاش کرده‌ایم در حد وسع کاری و تا جایی که توان نیروی انسانی ما اجاره می‌دهد، در فعالیت‌های داوطلبانه و کنش‌های خیرخواهانه مشارکت کنیم و از پول خود، یا وقت خود و یا دانش خود مایه بگذاریم.